Kontakt
Niepubliczne Przedszkole Pokaż Świat w Konstantynowie Łódzkim
Strona głowna  /  Wydarzenia
 

                                                   PLIKI DO POBRANIA 

                                                                                                
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
            

 

 

 

 
Archiwum wydarzeń
 W piątek 27.06.2014 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.Wakacje powitaliśmy pysznym tortem w piknikowej aurze przy zabawach i pląsach.Dzięki uprzejmości wielu naszych rodziców atrakcji nie brakowało.Chłopcy i tatusiowie mogli zasiąść za sterami wspaniałych motorów a dziewczynki i mamy mogły potańczyć.Wszyscy mogli wpisać się do KRONIKI PRZEDSZKOLA i otrzymać płytę ze zdjęciami z roku 2013/2014
Pan PIKUŚ i firma AVIVA gościli u nas wręczając nagrody dzieciom za konkurs plastyczny "Moje wymarzone wakacje".
Były łzy pożegnania i wiele radości podczas występów jakie przygotowali nauczycie wraz z dziećmi.Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie ,żegnamy tych którzy odchodzą a witamy -wakacje!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-22 07:45:57

6 czerwca 2014r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Rodziny, podczas której świętowaliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci prygotowały piękny prokgram artystyczny, wypełniony wierszykami, piosenkami oraz tańcami. Całości dopełniła piękna, kolorowa dekoracja. Po występach dzieci wręczyły swoim najbliższym przygotowane wcześniej prezenty. Podczas uroczystości odbył się również "Mini Playback Show", podczas którego dzieci wraz z rodzicami mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Rodzice również sprawili niespodziankę swoim pociechom i specjalnie dla nich zaprezentowali krótką scenkę dramową z bajki o Kopciuszku. Po występach rodzice wraz z dziećmi  zmierzyli się w konkurencjach sportowych, podczas których pokonywali tory przeszkód. Dzień upłynął nam w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-26 13:33:38

             Na początku maja w naszym przedszkolu gościlismy psy z Fundacji Ama Camen. Podczas zajęć dogoterapii dzieci wykonywały wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które miały służyć wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać oraz opiekować się czworonogami. Dowiedzały się również jak należy się zachować, gdy na swojej drodze spotkamy obcego, agresywnego psa. Niektóre z dzieci przełamały swój strach do psów i chętnie uczestniczyły w zajęciach.
            13 maja 2014r. dzieci z grupy III wzięły udział w XXI Przeglądzie Przedszkolnych i Szkolnych Przedsztawień Teatralnych organizowanym w Miejskim  Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łózkim. Przedszkolaki na scenie zaprezentowały przedstawienie pt.: "Magiczna podróż Czerwonego Kapturka". Głównymi bohaterami spekatklu byli Czerwony Kapturek i Wilk, którym zamarzyła się podróż w kosmos. I tak pewnego wieczoru na Ziemii wylądowały ufoludki, które zabrały głównych bohaterów w kosmiczną podróż po wszechświecie. Dzieci jak zwykle fantasycznie odegrały swoje role, a całości dopełniła kosmiczna oprawa muzyczna. Wyjątkowymi aktorami okazali się Julian Sz., Zuzanna S. oraz Dominik K., którzy otrzymali wyróżnienia za najlepszą grę aktorską. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
             16 maja wybraliśmy się na wystawę ptaków egzotycznych do łódzkiej Palmiarni, gdzie dzieci mogły podziwiać kolorowe, piękne papugi i kanarki w wyjątkowej scenerii egzotycznej roślinności przypominającej ich naturalne środowisko.
              21 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego na spotkanie z Wróżką Naturą. Dzieci uczestniczyły w...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-17 06:44:42

               Na początku kwietnia rodzice wraz z dziećmi z grupy II uczestniczyli w zajęciach otwartych "Odkryjmy Montessori raz jeszcze...- ćwiczenia dnia praktycznego", podczas których razem z dziećmi przesypywali piasek, przelewali wodę, segregowali, a także sadzili pierwsze wiosenne kwiatki.
               3 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z egzotycznymi zwierzętami - tym razem pająkami. Podczas zajęć mieliśmy okazję zobaczyć największego pająka na świecie, jakim jest Ptasznik Goliat oraz najbarzdiej jadowitego pająka Wałęsaka Brazylijskiego. Na spotkaniu nie zabrakło równiez innych mniejszych pajęczaków, ale te najwiękze najbardziej zapadły nam w pamięć. To była niezapomniana lekcja przyrody na żywo.
                10 kwietnia najstarsza grupa przedszkolaków wzięła udział w Spartakiadzie zorganizowanej w Szkole Podtsawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. W zawodach wzięło udział wiele drużyn z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaanagażowaniem radziły sobie we wszystkich konkurencjach sportowych, które wymagały od zawodników zwinności oraz szybkości. Do sportowej rywalizacji zagrzewał dzieci gorący doping ich kolegów i koleżanek z drużyny. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
                W kwietniu w związku z przygotowaniami do świąt wielkanocnych grupa straszaków...
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-20 06:39:37

                Marzec rozpoczęliśmy od spotkania z muzyką, czyli audycji muzycznej „W różnych rytmach”, podczas której dzieci zapoznały się z kolejnym instrumentem – saksofonem. Podczas audycji dzieci słuchały ciekawych utworów wygrywanych na saksofonie oraz jego charakterystycznego brzmienia.
 
                W poszukiwaniu ciszy i spokoju 10 marca wybraliśmy się na wystawę form przestrzennych „Morze – raj pierwszy” autorstwa p. Andrzeja Cieślika. Przedszkolaki mogły podziwiać nadmorski pejzaż z pięknymi wschodami i zachodami słońca. Całości dopełniła muzyka morza, szum fal i śpiew ptaków. Ta wystawa chociaż na chwilę przybliżyła nam czas beztroskich wakacji.
 
              14 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach fizyczno – chemicznych, podczas których bawiły się w małych naukowców. Eksperymentowały między innymi z  kredą, olejem, robiły kolorowe wulkany, bawiły się bańkami mydlanymi. Zabawa w prawdziwych odkrywców sprawiła dzieciom wiele radości.
              
              Wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu był oczywiście 21 marca, czyli...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-01 09:23:12

Ach, cóż to był za bal… Na ten wyjątkowy dzień wszyscy czekali z niecierpliwością, a gdy wreszcie nadszedł tańcom i zabawom nie było końca. 28 lutego 2014r. odbył się Bal Karnawałowy w Restauracji Relax nad stawem. Sala balowa wypełniona była po brzegi spragnionymi zabawy przedszkolakami, które tego dnia zamieniły się w księżniczki, królewny, wróżki czy motylki. Nie zabrakło również policjantów, strażaków oraz superbohaterów. W zabawach ruchowych aktywnie uczestniczyli wszyscy rodzice, którzy również przybrali niecodzienne stroje. Wszystkich do tańca zachęcała wróżka. Dzieci chętnie nie tylko tańczyły i śpiewały, ale również uczestniczyły w wielu zabawach. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie balu na zgłodniałych maluchów czekał słodki poczęstunek. Beztroskie chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Podczas balu została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które przekazaliśmy rodzicom chorej dziewczynki z naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy w imieniu rodziców Roksanki oraz Naszego Przedszkola za okazane wsparcie i chęć niesienia pomocy potrzebującym.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-14 06:31:31

 
Piątek 14 lutego 2014 r. był w naszym Przedszkolu dniem św. Walentego, w którym obchodziliśmy „Walentynki”. Jak zawsze przy takich okazjach mieliśmy mnóstwo atrakcji: zabawy plastyczne, muzyczne, ruchowe, dużo tańca, śpiewu i radości. Efektem naszej zabawy w tym dniu były: czerwone serduszka z papieru, styropianu na patyczkach z pięknymi ozdobami dla naszych najbliższych. Czy było fajnie tego dnia? Można zobaczyć na zdjęciach w galerii i na 
www.facebook.com/pokaz.swiat
17 lutego 2014r. obchodziliśmy Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota  – święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i w Polsce (od 2006) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.Tego dnia odwiedził nas kot syberyjski "Simba" pupil cioci Natalki.
 19 lutego2014r. wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw AGATKA w Łodzi. Dzieci spędziły dwie godziny na beztroskiej zabawie, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Maluszki świetnie bawiły się  w basenach z kolorowymi piłeczkami i zjeżdżalniami. Starsze dzieci mogły wspinać się po ściance wspinaczkowej, szaleć w Małpim Gaju, a także ćwiczyć celne oko strzelając z armatek pneumatycznych. Zabawa była wspaniała co potwierdzają uśmiechnięte buzie na zdjęciach -oglądajcie.www.facebook.com/pokaz.swiat.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-27 19:36:47

W okresie ferii zimowych do przedszkola uczęszczało nieco mniej dzieci niż na co dzień, jednak na nudę chyba nikt nie mógł narzekać. Każdy mógł znaleźć w przedszkolu coś dla siebie. Każdy dzień oprócz codziennych zajęć, obfitował w gry i zabawy przy muzyce, tańce, konkursy, zawody sportowe. Dużo czasu pochłonęły przedszkolakom przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci były bardzo zaangażowane w organizację imprezy, robiąc dla swoich gości drobne upominki oraz przygotowując specjany program artystyczny. W wolnym czasie  wybraliśmy się m.in. do Filmowego Ogrodu Sztuki na bajkę pt.: "Zaplątani", uczestniczyliśmy w "Balu karnawałowym" w Miejskim Ośrodku Kultury, a także w warsztatach teatralnych organizowanych w MOK-u. Ferie upłynęły nam wesoło i bardzo aktywnie.Zaprszamy do galerii
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-02 21:28:06

Z okazji święta Dnia Babci i Dnia Dziadka przedszkolaki przygotowały dla swoich najbliższych specjalne programy artystyczne. Dzieci zaprezentowały wesołe wierszyki, piosenki i krótkie inscenizacje. Wszystko po to, aby wyrazić swoim babciom i dziadkom wdzięcznośc za dobroć, trud, cierpliowość i miłość. Po występach dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Po części artystycznej wszyscy goście włączyli sie do wspólnej zabawy, brali udział w konkursach, zabawach tanecznych, śpiewali piosenki. Po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach babć i dziadków widać było, ze wszyscy świetnie się bawili. Uroczystości przebiegły w wesołej i serdecznej atmosferze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-02 20:27:52

15 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pt. "Lokomotywa". Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, w którym przypomniano najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima. Dzieci miały również okazję wcielić  się w aktorów i wystąpić w inscenizacji "Rzepki". Po występach na dzieci czekał słodki poczęstunek.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-18 16:20:52

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci wraz z wychowawcami grup przygotowały Jasełka, które przybliżyły wszystkim gościom wyjątkową, magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Uroczysty nastrój podkreślały piękne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali - stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciąkiem, a w tle brzmiące kolędy. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po występach dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane świąteczne pierniczki. Miłą niespodziankę sprawił dzieciom Święty Mikołaj, który nie zapomniał o naszych milusińskich i obdarował wszystkich pięknymi prezentami. Jak co roku na stołach nie zabrakło również świątecznych przysmaków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-14 07:48:16

18 grudnia 2013r. w naszym przedszkolu gościlismy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re, którzy wystąpili z przedstawieniem pt. "Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem". Spektakl ten poruszał tematykę zmian zachodzących w przyrodzie w róznych porach roku. Zachęcił dzieci do obserwowania najbliższego otoczenia, dostrzegania piękna przyrody. Podczas aktywnego oglądania przedstawienia, przedszkolaki utrwaliły sobie kolejność i oznaki zmieniających się pór roku. W podziękowaniu za występ dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-13 09:39:17

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj wraz  ze swoim pomocnikiem, który zabawiał nasze dzieci magicznymi sztuczkami i konkursami. Nagle usłyszeliśmy głos Mikołaja. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci bardzo gorąco go powitały i zaśpiewały specjalnie przygotowaną dla niego piosenkę. Mikołaj wiedział, że w naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci, dlatego nie zapomniał o wielkim worku z prezentami. Każda grupa dostała prezenty i dodatkowo dzieci dostały słodkie upominki. Na koniec przedszkolaki podziękowały Mikołajowi i zaprosiły go za rok, obiecując że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-10 07:24:20

Raz w miesiącu w naszym Przedszkolu gościmy artystów z Filharmonii Łódzkiej. Podczas koncertów muzycy prezentują dzieciom wybrane instrumenty muzyczne, grają na nich, oprócz tego śpiewają i zapraszają dzieci do wspólnej zabawy. Dotychczas odbyły się cztery audycje muzyczne, podczas których z uwagą słuchaliśmy muzyki klasycznej, pieśni oraz piosenek.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-10 07:00:00

Od listopada w ostatni wtorek każdego miesiąca obchodzimy urodziny naszych milusińskich. To wyjątkowy dzień dla wszystkich jubilatów. Dzieci śpiewają sto lat, składają życzenia, razem tańczymy i wspaniale się bawimy. Na koniec wszyscy zasiadamy przy urodzinowym stole i zajadamy się łakociami i owocami. W październiku świętowaliśmy urodziny Julki, a w listopadzie Mikołaja i Wiktora. Wszystkiego najlepszego kochani!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-10 06:52:03

 Koniec listopada to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania przyszłości. Nasze przedszkolaki również chciały sprawdzić co je czeka w niedalekiej przyszłości i wraz z nauczycielami oddały się magicznym rytuałom. W tym dniu wszystkie dzieci zebrały sie w jednej sali, aby poznać zwyczaje i tradycje andrzejkowe i wspólnie się pobawić. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. wróżenie z butów, magiczne liczby, przelewanie wosku. Jednak największą atrakcją była zabawa z klaunami - animatorami, którzy potrafili wyczarować z balonów różne rzeczy. Każde z dzieci mogło sobie również zażyczyć wyjątkowy makijaż, który do końca dnia ozdabiał ich buzie. Czy andzrejkowe wróżby się spełnią - przyszłość pokaże, ale pewne jest to że sprawiły naszym przedszkolakom wiele radości i  zabawy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-09 08:40:45

 W dniu 25 listopada nasze przedszkole odwiedziły mięciutkie,puchate, duże i małe, brązowe i kolorowe pluszowe misie. Nasze przedszkolaki wspólnie ze swoimi ulubionymi przytulankami świętowały Dzień Pluszowego Misia. Maskotki uczestniczyły we wszystkich zajęciach, razem z nami bawiły się, tańczyły, śpiewały piosenki. Grupa druga z tej okazji przygotowała i upiekła misiowe ciasteczka, które wszyscy ze smakiem zjedli na podwieczorek. Ten dzień zaliczamy do wyjątkowo udanych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-09 08:00:31

26 listopada 2013r. dzieci z grupy III wzięły udział w XII edycji Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych pod hasłem "Żyj zdrowo". W tym roku wystawiliśmy przedstawienie pt.: "Z miłości do Gargamela". Dzięki kolorowej dekoracji i strojom przenieśliśmy się w bajkowy świat smerfów. Głównym bohaterem przedstawienia był oczywiście Gargamel, którego smerfy na każdym kroku pouczały jak należy zdrowo żyć. Dzięki nim Gargamel zrozumiał, że zdrowy styl życia naprawdę się opłaca. Całości dopełniła smerfna oprawa muzyczna. Dzięki świetnej grze aktorskiej naszych przedszkolaków wywalczyliśmy I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-02 06:56:43

15 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy dość nietypowych gości - a mianowicie węże. Odwiedzili nas między innymi Julka, Kacper, Zygmunt i Zosia. Na początku pan powiedział jak mamy się zachowywać, żeby nie wystraszyć węży i zapewnił nas, że te które przywiózł do przedszkola są trochę udomowione i nie mamy się czego bać. Pan pokazywał nam węże od najmniejszego do największego. Każde dziecko podczas tych zajęć edukacyjnych mogło pogłaskać węże, które okazały sie bardzo miłe w dotyku, wcale nie były śliskie ani mokre. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się: co węże lubią jeść i jak często, jak i gdzie żyją, jak należy zachować się w bezpośrednim kontakcie z nimi. Największe wrażenie zrobił na nas wąż albinos, który był biało- żółty i miał na imię Zosia. Zajęcia były bardzo interesujące i już nie możemy doczekać się kolejnych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-02 06:39:16

4 listopada 2013r. wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Ufolandia" w Łodzi. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki spędziły 2 godziny na wspaniałej zabawie. Zmęczeni ale z uśmiechami na buziach wróciliśmy na obiad do przedszkola. Zapraszamy do naszej galerii.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-11 17:29:01

Czarownice, potwory, księżniczki, mumie i inne stwory gościły na Balu Halloween, który odbył się 30 października w grupie III. Oprócz dzieci, swoje niecodzienne kreacje mogli również zaprezentować rodzice naszych przedszkolaków. Impreza odbyła się o zmroku, atmosfera była "strasznie fajna", a mroczny nastrój dopełniła halloweenowa dekoracja sali. Główną atrakcją balu były oczywiście wspólne zabawy, tańce oraz konkursy.  Dzieci z pomocą rodziców wykonały piękne halloweenowe lampiony ze słoików i gazy.  Gdy zapaliliśmy wszystkie lampiony i zgasiliśmy światła w sali zrobiło się naprawdę strasznie. Na koniec wszyscy wspólnie zrobiliśmy wielkiego gazetowego pająka z olbrzymimi oczami. Wszyscy opuścili przedszkole z uśmiechem oraz haloweenowymi balonami. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-11 17:19:14

25 października 2013r. w naszym Przedszkolu odbyła się pierwsza ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Zakończył sie okres adaptacji najmłodszych dzieci do warunków przedszkolnych i nadszedł czas by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków. Do pasowania przystąpiły dzieci z grupy I i II. Na początku przedszkolaki przedstawiły piękny program artystyczny pełen wesołych piosenek i wierszyków. Następnie Pani Dyrektor Kinga Olifierowicz za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Przedszkolaki podpisały tekst ślubowania odciskami swoich paluszków. Na pamiatkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy przedszkolaka oraz upominki. Grupa starszaków wręczyła młodszym kolegom pamiątkowe kotyliony. Po części oficjalnej na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-11 15:03:22

22 października we wtorkowe przedpołudnie odwiedzili nas aktorzy Teatru Lalek Pinokio. Nasi goście przygotowali piękne kolorowe dekoracje oraz wspaniałe kukiełki i przedstawili nam historię drewnianego chłopca zwanego Pinokiem. Na koniec przedstawienia czekała na nas niespodzianka  - mogliśmy z bliska pooglądać i dotknąć piękne kukiełki. Po zakończeniu spektaklu podziękowaliśmy naszym gościom za mile spędzony czas.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-05 13:54:44

Jedną z jesiennych atrakcji w grupie II były własnoręcznie zrobione kasztanowe ciasteczka. Mama Jasia Dreiding z grupy II przyniosła do przedszkola jadalne kasztany, z których dzieci mogły przygotować słodki deser. Dzieci nakładały masę kasztanową na wcześniej upieczone ciasteczka, a następnie dekorowały je bitą śmietaną. Na koniec odbyła się degustacja. Dziękujemy mamie Jasia za smakowitą niespodziankę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-05 12:51:41

14 października wszystkie grupy wybrały sie na spacer do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy pań bibliotekarek oraz obejrzec bogate zbiory książek...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-18 07:29:07

W ostatni czwartek każdego miesiąca świętujemy urodziny dzieci z danego miesiąca. W tym dniu każda grupa w swojej sali organizuje imprezę dla swoich jubilatów. We wrześniu w grupie III obchodziliśmy urodziny Wiktora Kotlickiego, który skończył 5 lat...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-18 07:13:35

 

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To,
co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu.
Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dieta dzieci
powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna
i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.
Jadłospisy dla dzieci w przedszkolach są w większości dobrze skomponowane pod względem
kalorycznym oraz proporcji węglowodanów, białek i tłuszczów. Jednak wybór produktów
spożywczych w znaczącym stopniu nie jest oparty o żywność dobrej jakości, stosuje się
np. produkty przetworzone technologicznie, z dużą zawartością dodatków chemicznych,
niedostosowane do pory roku. W rzeczywistości posiłki dla dzieci nie wspierają w pełni
zdrowia i rozwoju dziecka oraz ich zdolności poznawczych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-04 20:08:54


Mobilne Planetarium Sfera Marzeń

 Lekcje w przenośnym planetarium to innowacyjna i skuteczna metoda nauczania.

Takie przenośne planetarium to ciekawy pomysł. Dzieci są pod dużym wrażeniem zarówno całej oprawy, jak i treści pokazów. Wyobraźmy sobie, że wchodzimy do sali gimnastycznej czy klasy, a tam, naszym oczom ukazuje się olbrzymia, srebrna kula. Wśród dzieci słychać krzyki zachwytu i śmiech. Tajemnym wejściem dostajemy się do środka tej, ogromnej piłki, czy jak kto woli, pączka. Możemy tam usiąść lub położyć się wygodnie i wyruszyć w podróż kosmiczną...

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-03 18:04:40

20 Września 2013r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, a także III urodzinki naszego przedszkola.
Uroczystości zbiegają się  w tym samym dniu. Nasza placówka została wpisana do ewidencji placówek niepublicznych właśnie z dniem 20.09.2013r. który niedawno został uchwalony Dniem Przedszkolaka.Jest to pamiętny dzień w kalendarzu dla wszystkich pracowników placówki i wszystkich przedszkolaków.Zabawa w tym roku była wspaniała , najpierw zabawy w poszczególnych grupach z wychowawcami a na koniec pyszny tort urodzinowy .Oglądajcie zdjęcia w galerii i na facebooku.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-22 13:59:25

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z Filharmonią Łódzką im.Artura Rubinsteina .Odbywać się będą w miesięcznych odstępach.
16 września gościli u nas z pierwszym w tym roku szkolnym występem pt.BIEGNĄ KU NAM DŻWIĘKI , BIEGNĄ.
Zapraszamy do galerii.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-22 13:56:36

20 września - Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka Drukuj
 

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-22 13:40:27

4 czerwca 2013r. odbył się coroczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty oraz Dnia Dziecka. Tym razem imprezę zorganizowaliśmy  w Miejskim Ośrodku Kultury ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-13 07:27:32

Nasze przedszkolaki we wtorek (21 maja) wybrały się na wycieczkę do Radia Łódź. Dzieci miały okazję zobaczyć jak "od kuchni" wygląda praca w radiu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-12 20:43:23

14 maja 2013r. braliśmy udział w "XX Przeglądzie Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych Lalka i ja - teatry dwa "w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku tematem przewodnim festiwalu była twórczość Juliana Tuwima.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-23 11:15:51

Być strażakiem, to poważna sprawa. Przekonać się o tym mogły dzieci z naszego przedszkola, które uczestniczyły 08.05.2013 r. w spotkaniu ze strażakami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-09 20:29:17

24 kwietnia braliśmy udział w "VIII konkursie piosenki przedszkolnej ilustrowanej ruchem" w Miejskim Ośrodku Kultury. Nasze przedszkolaki wystąpiły z piosenką pt.: "Zielone ufoludki".
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 15:30:02

 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi,
22 kwietnia 2013r.
ogłosiliśmy dniem zielonym w naszym przedszkolu.Tego dnia w ubiorze dzieci dominował kolor zielony.
Z tej okazji  m.in. sadziliśmy rośliny w ogrodzie przedszkolnym

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 15:25:35

Zabawna, uwspółcześniona wersja baśni braci Grimm, jest spektaklem dla najmłodszych widzów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 15:05:39

Ćwiczenia na basenie stanowią nie tylko znakomitą zabawę dla dziecka, ale i naukę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 15:01:28