Strona głowna  /  O NAS

OTWARCIE NOWEJ FILII NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA POKAŻ ŚWIAT

Nasze Przedszkole realizuje program dydaktyczno-wychowawczy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego MEN oraz wykorzystuje w swojej pracy elementy pedagogiki Marii Montessori. Jest pierwszą placówką w Konstantynowie Łódzkim, która wprowadza tę innowacyjną metodę wychowania do przedszkola.

Celem placówki jest wszechstronny rozwój dziecka ze zwróceniem uwagi na jego indywidualne potrzeby.

Praca odbywa się w myśl głównej idei koncepcji Marii Montessori :

"Pomóż mi zrobić to samemu".

Dzieci rozwijają się pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej z przygotowaniem w zakresie pedagogiki Montessori w specjalnie przystosowanych salach.

20 września 2010 roku założyliśmy Przedszkole POKAŻ ŚWIAT
-  jedno z pierwszych Niepublicznych Przedszkoli w Konstantynowie Łódzkim.
Wpis do ewidencji placówek niepublicznych  nr: 1/10 z dnia 20.09.2010r.

NASZE OFICJALNE OTWARCIE PLACÓWKI W 2010r. (siedziba przedszkola przy ul. Legionów 16)

NASZ DRUGI PUNKT (Filia przy ul. Jana Pawła II 11/13)
OFICJALNE OTWARCIE - WRZESIEŃ 2014

Nasze priorytety to radość dzieci i zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym zagwarantować bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Chcemy, aby Przedszkole POKAŻ ŚWIAT było zawsze wzorem idealnego przedszkola.

MAMY JUŻ PIĘĆ LAT!!!! :) - 2015 ROK
PAN BURMISTRZ
PYSZNY TORT
NASZE WSPOMNIENIA
WSPANIALI RODZICE
NASZA RODZINA -SĄ Z NAMI OD URODZENIA
WSPANIAŁA ZABAWA

BEZPIECZNY PLAC ZABAW
Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasza placówka posiada własny, ogrodzony plac zabaw. W przedszkolnym ogrodzie dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub uczestnictwo w grach i zabawach ruchowych. Nauczyciele inspirują zabawy dzieci poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniają potrzebne akcesoria gimnastyczne. Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.
Nasz plac zabaw wyposażony jest w bezpieczną nawierzchnie i odpowiednią ilość  atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU (ZAKŁADKA "KONTAKT")

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21