Kontakt
Niepubliczne Przedszkole Pokaż Świat w Konstantynowie Łódzkim
Strona głowna  /  NAUKA ZDALNA
NAUKA ZDALNA

 

http://images.dlaprzedszkoli.eu/pokazswiat/00(1).png

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE PRZEDSZKOLAKI - TUTAJ ZAMIESZCZAMY DODATKOWE INSPIRACJE, CIEKAWE STRONY, POMYSŁY NA ZABAWY :) ZAPRASZAMY DO REGULARNEGO SPRAWDZANIA:

 • "Angielski-ostatni materiał w roku szkolnym 2019/2020"- ostatnie materiały z języka angielskiego zostały wysłane na Państwa e-maile dnia 29.05.2020r. Prosimy sprawdzić posztę :)
 • Wracamy do przedszkola:
 • Urodziny pieska z zajęć "Dogoterapia":
 • Zajęcia plastycznę z Panią Ewą (gr.IV) - praca plastyczna pt. "Akwarium"
 • Zabawa od Pani Ewy (gr.I)
 • Kwiaty Recyklingowe z pomysłu Pani Ewy (gr.IV)
 • Zabawa z Panią Olą :)
 • My stawiamy na sport ! Ktoś ma ochotę się trochę poruszać? Pamiętajcie, że w zdrowym ciele zdrowy duch! do dzieła! :) Pani Agnieszka z grupy IV- 'Ciocia Agnieszka', proponuje Państwu ćwiczenia, które wykonuje razem ze swoja córką [KLIK] . Jest to super okazja na spędzenie czasu razem...NA SPORTOWO :) Ruch jest wskazany dla wszystkich w każdym wieku :) Gimnastyka i zajęcia ruchowe kształtują nawyk przyjmowania właściwej postawy ciała, pobudzają do dalszego rozwoju ruchowego oraz wyrabiają nawyk poprawności i harmonijności ruchów. Warto ćwiczyć każdego dnia i Przedszkolaki o tym doskonale wiedzą!

 • Dzień Tęczy (3 kwietnia)-To piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne po prostu zasługuje na własne święto – nosi ono nazwę „Find a Rainbow”. Pani Paula - dla dzieci 'Ciocia od Angielskiego', poleca filmik, który oglądała wspólnie z przedszkolakami pt. "After The Rain"[klik]oraz zaprasza do wspołnej zabawy przy ulubionej piosence dzieci pt. "What's Your Favorite Color?"[klik]
   
 • Bajka o Wielknocnym Zajączku z okazji Dnia Książki dla Dzieci - Pani Aleksandra (wychowawca gr. II - dla dzieci Ciocia Ola :)) nagrała dla wszytskich filmik, w którym czyta bajeczkę o Wielkanocnym Zajączku[KLIK]Zapraszamy! :)
   
 • Kto chciałby się dziś wykazać i...wydoić krówkę? Nie, to nie żart z okazji Prima Aprilis :) Pani Żania (wychowawca grupy VI) przygotowała dla Was małe wyzwanie - doświadczenie połączone z pracą plastyczną i dobrą zabawą:
  "W związku z tym, że dzieci realizują (lub już zrealizowały) temat związany ze zwierzętami wiejskimi, to z wielką przyjemnością dzielę się z Państwem
  filmikiem[KLIK], w którym pokazuję w jaki sposób wydoić krówkę :) Jest przy tym mnóstwo zabawy, ale i... skupienia ;)czy jest to proste? hmm...sprawdźcie sami, warto spróbować swoich sił! Życzę wszystkim śmiałkom powodzenia!" :)

  Jak wykonać to zadanie:
  1.Do jednorazowej rękawiczki lateksowej wlewamy mleko i teraz staramy się ją nadmuchać.
  2.Nadmuchaną rękawiczkę związujemy tak, by powstał z niej balon.
  3.Nadmuchane palce rękawiczki to wymiona krowy. Aby leciało mleko należy przekuć palce rękawiczki (np. szpilką).
  4.Dziecko może spróbować „wydoić” krowę, wykonując ruchy dłoni podobne do tych przy dojeniu.
  -Jeżeli nie mają Państwo zrobionej krowy z kartonu, dzieci mogą na okrągłej części rękawiczki np,mazakami/pisakami narysować krowę :)

  Czy ktoś dał radę :) Udało się? -zdjęcia zawsze można przesyłać do nas na pocztę e-mail :) chętnie udostępnimy, jeżeli się Państwo zgodzą.
  "Podczas tygodnia związanego ze zwierzętami nauczyliśmy się rozpoznawać nazwy zwierząt z wiejskiego podwórka a także starliśmy się odgadywać ich nazwy na podstawie wydawanych odgłosów. Ćwiczyliśmy buzię i język, naśladując to, w jaki sposób poruszają pyskiem i jakie wydają odgłosy, oraz rozwijaliśmy sprawność fizyczną, imitując ich sposób chodzenia. Dzieci poznały określenia „domów” poszczególnych zwierząt : budy, stajni, kurnika. Uczyły się też łączyć w pary dorosłe zwierzęta z młodymi i podawać ich nazwy oraz dowiedziały się co jedzą poszczególne zwierzęta. Dojenie ma za zadanie przybliżyć dzieciom pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi. Po tych zajęciach już żadne z dzieci nie powie, że mleko "bierze się z kartonu" :)Celem tej zabawy było poznanie skąd się bierze mleko. Dzięki temu dziecko wie, jakie korzyści ma człowiek z hodowli krów."

 • Kto lubi tańczyć? :) Pani Ewa z grupy I, nagrała dla wszystkich film(klik) w którym zaprasza do wspólnej zabawy :)
  PS. Nie jest to ważne do której grupy chodzi Wasze dziecko! :) Korzystać może każdy! Zapraszamy! :)
  Wykorzystane piosenki to: "Pan Hilary i Okulary"oraz "Dwie rączki mam"
  .

 • Wychowawca grupy I Pani Ewa poleca wszystkim dzieciom Wiosenną Książeczkę Aktywizującą (klik) :) Czeka na Państwa wiosenny świat, mapa, historia, ćwiczenia wiosenne + piosenki po polsku i po angielsku. Książka polecana jest także przez dzieci Pani Ewy :) 

 • Przedszkolaki na każdych zajęciach z języka angielskiego spotykają się z piosenkami i filmami z serii Super Simple Songs. Prosimy sprawdzić :) Dzieci je uwielbiają: https://supersimple.com/super-simple-songs/
  link na kanał SSS na YT: https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs

 • DWADZIEŚCIA MINUT Z PROGRAMOWANIEM – CYKL ZABAW DLA RODZICÓW DO WYKORZYSTANIA PODCZAS AKCJI #ZOSTAŃWDOMU .
  "Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK rozpoczynają cykl „Dwadzieścia minut z programowaniem”, w którym co drugi dzień, od środy 18 marca, opublikujemy jedną zabawę, w którą możecie zagrać ze swoimi rodzinami. Przygotowaliśmy specjalny zestaw zadań, które uczą przez zabawę!
  Zabawy nie wymagają komputera, który tak bardzo kojarzy się z programowaniem. Nie będą też potrzebne żadne specjalne narzędzia, a jedynie to, co mamy pod ręką. Serio. Głównie papier – biały lub kolorowy (ale przecież zawsze możecie go najpierw pokolorować razem), kredki, przydać się może też ulubiona książka. Brzmi ciekawie? Tutaj chodzi o Wasz czas. Zadbajcie o kawałek przestrzeni i wyłączcie telefony. Stwórzcie przestrzeń, w której każdy będzie miał okazję spróbować wykonać zaproponowane przez nas zadania, dając sobie okazję na popełnianie błędów i akceptując styl pracy każdego z Was. To może być naprawdę dobra lekcja!"

 • Pani Agnieszka prowadzi w naszym przedszkolu wyjątkowe zajęcia - Zajęcia Teatralne. Z całego serca polecamy Bajki Agi  (+kanał na YouTube) :) Dziecko w zabawach w teatr bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każde dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach. Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuje naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu

  "Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości,
  dostarczają mu bowiem obrazu pewnego przebiegu zdarzeń,
  pozwalają przeżyć napięcia wobec tego,
  co może się stać i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”
  . R. Miller

 • Pani Dorota Bródka, która jest psychologiem, certyfikowanym agile coachem, psychoterapeutą i mediatorem stworzyła Bajkę o Królu Wirusie i dobrej kwarantannie (treść bajki można pobrać bezpłatnie w formie pliku pdf. na blogu autorki). Pani Dorota Bródka pisze: "Jestem ogromnie poruszona ciepłym przyjęciem bajki i dla Tych, którzy lubią posłuchać nagrałam ją i udostępniam. Nie jest idealna, nie jest najbardziej profesjonalna na świecie… ale jest! Bądźmy dla siebie łagodni i, w tym na prawdę trudnym czasie pamiętajmy, że nie musimy być Idealnymi Rodzicami na czas Kwarantanny, nie musimy Idealnie zajmować się dziećmi, nie musimy starać się wypełniać każdej minuty jedynie wartościowymi działaniami… Nawet jeżeli nie przeczytamy tych wszystkich książek i nie zobaczymy tych wszystkich MEGA webminarów… będzie ok…." http://dorotabrodka.pl/blog/… Polecamy :) [bezpośredni link do teatrzyku na YT]

 • Empik proponuje warsztaty online z cyklu #wdomujestfajnieikropka dodatkowo empik zachęca do skorzystania z usługi empik Premium przez 60 dni za darmo  Jest coś dla starszych i młodszych :) zapraszamy po inspiracje na:
  https://www.empik.com/czas-w-domu
  https://www.empik.com/przecinek-i-kropka

 • Centrum Nauki Kopernik zaprasza na stronę: "Co można robić w domu? Eksperymentować, konstruować, główkować, a przy tym – doskonale się bawić. Mamy mnóstwo pomysłów i chętnie się nimi dzielimy" dodatkowo znajdą Państwo ciekawe artykuły i porady: "Co odpowiedzieć dziecku, gdy pyta..." to cykl pytań, jakie może zadać dziecko i skonsultowanych z ekspertem odpowiedzi – jakich może udzielić rodzic. [klik]  #Kopernikwdomu http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/

 • Polecamy krótkie ilustrowane opowiadanie o koronawirusie: JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI? - "Autorka radzi, żeby podkreślać rolę dziecka w zachowaniu bezpieczeństwa. Dzięki temu maluch może poczuć, że sam przyczynia się do poprawy sytuacji, staje się spokojniejszy. Psycholog zachęca też do wielokrotnego czytania opowiastki z maluchem – Z emocjami pracuje się poprzez powtarzalną zabawę i historyjki czytane wiele razy – podkreśla." więcej na stronie: http://mamyprojekt.pl/koronawirus/  link bezpośrednio do książeczki: https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/…
   

 • Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do dorosłych do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
 •   TVP przygotowało dla Najmłodszych pakiet programów w internecie - Każdego dnia, na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.  https://www.gov.pl/web/edukacja/kanal-edukacyjny
 •   

 •    


Ostatnia aktualizacja: 2020-06-16