Strona głowna  /  O NAS
O NAS

Nasze Przedszkole realizuje program dydaktyczno-wychowawczy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego MEN

oraz wykorzystuje w swojej pracy elementy  teoretyczne założenia pedagogiki Marii Montessori.

Jest pierwszą placówką w Konstantynowie Łódzkim, która wprowadza tę innowacyjną metodę wychowania do przedszkola.

Celem placówki jest wszechstronny rozwój dziecka

ze zwróceniem uwagi na jego indywidualne potrzeby.

Praca odbywa się w myśl głównej idei koncepcji Marii Montessori :

"Pomóż mi zrobić to samemu".

Dzieci rozwijają się pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej

z przygotowaniem w zakresie pedagogiki Montessori w specjalnie przystosowanych salach.

Przedszkole znajduje się w domu z ogrodem w cichej, spokojnej okolicy.

Wpis do ewidencji placówek niepublicznych
        nr: 1/10 z dnia 20.09.2010r.

20 września 2010 roku założyliśmy Przedszkole POKAŻ ŚWIAT  jedno z pierwszych
                        niepublicznych przedszkoli w Konstantynowie łódzkim.
            Wpis do ewidencji placówek niepublicznych  nr: 1/10 z dnia 20.09.2010r.

NASZE OFICJALNE OTWARCIE PLACÓWKI W 2010r. (siedziba przedszkola przy ul. Legionów 16)

NASZ DRUGI PUNKT (Filia przy ul. Jana Pawła II 11/13)

Nasze priorytety to radość dzieci i zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym zagwarantować bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Chcemy, aby Przedszkole POKAŻ ŚWIAT było zawsze wzorem idealnego przedszkola.

MAMY JUŻ PIĘĆ LAT!!!!!
PAN BURMISTRZ
PYSZNY TORT
NASZE WSPOMNIENIA
NOWI ABSOLWENCI
NASZA KADRA
WSPANIALI RODZICE
NASZA RODZINA -SĄ Z NAMI OD URODZENIA
DYREKTOR MOK-u
WSPANIAŁA ZABAWA

BEZPIECZNY PLAC ZABAW

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasza placówka posiada własny, ogrodzony plac zabaw. W przedszkolnym ogrodzie dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach,  zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych. Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują zabawy dzieci poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniają potrzebne akcesoria gimnastyczne. Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.

Nasz plac zabaw wyposażony jest w bezpieczną nawierzchnie i odpowiednią ilość  atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.

Ostatnia aktualizacja: 2017-04-07